Smaczna włoska restauracja
Pragniesz dobrze zjeść? Spośród szerokich wariantów, które proponuje europejska sztuka kulinarna na wyjątkową uwagę zasługuje włoska kuchnia. Dlaczego? Otóż z tego powodu, że kuchnia włoska to kalejdoskop smaków, kolorów i duża dawka zdrowia.

Charakterystyczne włoskie potrawy

Typowemu Polakowi kuchnia włoska, kojarzy się głównie z pizzą i makaronem oraz ewentualnie z winem. Podczas gdy włoska kuchnia to też takie pyszności jak dojrzałe sery czy świeże warzywa.

Popularne potrawy włoskie

Pasty to baza włoskiej kuchni. Włosi przyrządzają pasty w dziesiątkach rodzajów. W zasadzie trudno wyobrazić sobie produkty których nie można dodać do makaronu. restauracja włoska Bianca Kraków Owoce morza, dodatki mięsne oraz przeróżne przyprawy, sprawiają, że makarony nie są w stanie się znudzić.

Następną typową potrawą jest pizza. Wbrew pozorom nie pochodzi ona z Włoch tylko ze starożytnej Grecji. Kojarzona jest jednak jako włoska potrawa. Dobra pizza włoska to cienkie ciasto i niezbyt duża ilość składników. Najprostsza jej wersja to margharita z serem. Świeża pizza to uciecha dla podniebienia, ale niestety ogromna ilość kalorii. Nie jest to zatem danie dla tych, którzy chca być szczupli.

Włoskie dania to znacznie więcej niż tylko pizza i makaron. To też canelloni, gnocchi, ravioli i szeroki wybór słodyczy – takich jak granita czy panettone. Odwiedzając włoską restaurację nie można nie skosztować wina czy dojrzałych serów- ricotty, mozarelli oraz pecorino.
Zobacz film