Jeżeli pragniesz spróbować standardowej kuchni polskiej, przestań liczyć swoje kalorie. Typowe posiłki są niezmiernie obfite i niejednokrotnie zawierają dużo mięsa. Wystarczy jednak spróbować tylko trochę, aby odkryć, że są właściwie smaczne i warte paru kęsów więcej. W najwyższym stopniu polecanymi potrawami są: bigos, kotlet schabowy, pierogi oraz gołąbki. Polacy chwalą się, że dwoma istotnymi produktami które spożywają na co dzień jest chleb i polska kiełbasa.

restauracja Kraków

•    Tradycyjna kuchnia polska jest prawdziwą bombą kalorii, jednakowoż kiedy raz się jej spróbuje – nie jest się w stanie oprzeć się pokusie, żeby nie sięgnąć po znacznie więcej.
•    Jest bogata w różne typy mięsa (wieprzowina, kurczak, wołowina) i słynna z zdumiewającego chleba i rozkosznych kiełbasek (lepszych niż niemieckie!).
•    Menu polskie jest nieprzerwanie wzbogacane o nowatorskie smaki, w pewnych sytuacjach nawet egzotyczne.

Jakich produktów nie może zabraknąć w standardowej polskiej kuchni?

Restaurants near Main Market Square

Najbardziej pospolitymi składnikami kuchni lokalnej są kapusta kiszona, buraczka, ogórki (korniszony), śmietana, kalarepa, grzyby, kiełbaski i wędzona kiełbasa. Posiłek nabiera smaku za pomocą ziół i przypraw takich jak majeranek, koperek, kminek, pietruszka bądź pieprz. Najatrakcyjniejsze desery to ciasta oraz ciastka. Kieliszek wódki jest słusznym uzupełnieniem świątecznych posiłków i wspomaga strawić dania.

Skąd lokalna kuchnia czerpie inspirację?

•    Polska kultura zawsze integrowała szczegóły ze swoimi sąsiadami, można w niej także znaleźć de facto przepisów o żydowskim pochodzeniu.
•    Obecnie polskie menu bez ustanku się zmienia, pod wpływem przeróżnych, niekiedy egzotycznych potraw.
•    Prócz tradycyjnych restauracji specjalizujących się w polskiej kuchni, w miastach Polski można się rozsmakować również w wegetariańskich bufetach, oraz w restauracjach serwujących dania kuchni włoskiej, francuskiej i azjatyckiej.

Pokrótce – jaka jest szablonowa polska kuchnia?

Ekscytująca, bogata, apetyczna oraz w pewnych momentach straszna (wszystkie te pikle!). Całe szczęście w sieci można dziś z łatwością odnaleźć wszelkie te przepisy kulinarne, potrawy na desery, opisy szablonowych potraw oraz perfekcyjne polskie napoje i cieszyć się tymi schematycznymi smakami na co dzień.