W jaki sposób wybrać perfekcyjny box (kufer ) samochodowy
Choć sezon urlopowy już dawno przeminął to tak de facto każda pora jest korzystna na to by zażyć trochę odpoczynku oraz zrobić sobie parę dni wolnego. Kiedy wyruszamy na wyprawę z rodziną niekiedy zdarza się, że ciężko jest pomieścić wszelkie rzeczy w bagażniku. W takim wypadku warto jest zainwestować w box samochodowy, inaczej doczepiany na dachu samochodu dodatkowy bagażnik. Jednakże nasuwa się pytanie, czym wypada się kierować przy tego rodzaju zakupie? Jaki kufer samochodowy zakupić, by weselić się spokojną i wygodną jazdą oraz być przekonanym o bezpieczeństwie własnego bagażu? O tym poniżej.

boksy dachowe

Właściwy dobór samochodowego kufra

By box samochodowy był udanym zakupem, którego nie będziemy żałować trzeba wziąć pod szczególną uwagę kilka znaczących aspektów z nim związanych.

•    Dostosowanie do samochodu
•    Bezpieczeństwo
•    Waga
•    Przystępna cena

Skupiając się na pierwszym punkcie trzeba zakomunikować, że nie każdy bagażnik wolno zintegrować z każdym typem samochodu więc najpierw trzeba się dowiedzieć czy te elementy będą ze sobą współbrzmieć. Słusznym rozwiązaniem jest bagażnik uniwersalny. Bezpieczeństwo jest drugim i pewno najważniejszym punktem- box powinien posiadać blokadę przed włamaniem, a na dodatek warto jest wiedzieć, co się z nim dzieje w chwili ewentualnej kolizji.

Jeśli gra toczy się o wagę kufra, przed zakupem należałoby dowiedzieć się jaki jest maksymalny udźwig samochodu. Kolejny aspekt to cena- boxy mają swoje udogodnienia za które trzeba dopłacać. Jeżeli nie zależy nam na tego typu akcesoriach to kupmy taniej, ale postawmy na solidną firmę.