Pośród licznych miejscowości w Polsce, Kraków wyróżnia się zarówno w obszarze kultury i akademickim, ale również na licznych odmiennych polach. Zaczyna być obszarem otwartym do życia. Przekształcenia, które stały się udziałem miasta w ostatnich okresach dają poczucie, że Kraków naprawdę idzie do przodu.
Pomocne przekształcenia w mieście.
Co niezłego załatwiono w ciągu niedawnego czasu? Wielość napraw i inwestycji jest spora. Mocno pomogły w tym aspekcie dotacje Unii Europejskiej, z których Kraków chętnie czerpie. Dynamiczne akcje w zakresie uzyskiwania dofinansowania sprawiły, że gmina uzupełniła się o świeże węzły komunikacyjne, nowoczesne pojazdy w taborze komunikacji miejskiej, i kolejne obiekty konferencyjno – sportowe.
Szerokie zmiany nie są widoczne dla standardowego obywatela. Nie oznacza to jednakowoż, że nie zostały poczynione. Zazwyczaj nie interesują nas nie związane z nami informacje. Statystycznemu obywatelowi Krakowa zdaje się, że w regionie za mało się dzieje. Podczas gdy Kraków rozrasta się z każdym rokiem. Programy naprawcze w zakresie zarządzania odpadami, budowie oraz unowocześnianiu siatki wodociągowej, stawianie filtrów akustycznych to tylko część zmian, które umożliwiają mieszkańcom bezpieczniej i bardziej komfortowo funkcjonować. Kraków rozwija się też pod kątem możliwości kulturalnych. Moc Krakowa idzie w górę dzięki takim inwestycjom jak: Kraków Arena czy rewitalizacja Huty. takie nowości przyciągają przyjezdnych do przyjazdu.
Zapoczątkowane za pomocą zarządu miasta projekty nie tyczą się tylko ścisłego środka Krakowa, ale również są związane z całym województwem małopolskim. Przeto lepiej nie użalać się tylko zobaczyć innowacje w jakie obrodził Kraków.
Następne miesiące – o ile uda się zachowania tempa zmian – pozwolą Krakowowi zostać wspaniałą metropolia.
Jacek Majchrowski prezydent